ما قلبا اعتقاد داریم هیچ شرکتی بی مشکل نیست و شرکت بی مشکل اصولاً وجود ندارد. حتی در بهترین شرکت های دنیا نیز امکان به وجود آمدن مشکل هست

چرا اکثر سازمانها به خدمات ما نیاز دارند

چرا اکثر شرکت‌ها به خدمات ما نیاز دارند؟

ما قلبا اعتقاد داریم هیچ شرکتی بی مشکل نیست و شرکت بی مشکل اصولاً وجود ندارد. حتی در بهترین شرکت های دنیا نیز امکان به وجود آمدن مشکل هست.حتی درمورد شرکت‌هایی که مدیران‌شان هیچ مشکلی در شرکت خود حس نمی‌کنند، مسلماً "حس" نکردن مشکل،به‌معنی نبودن مشکل نیست. مانند بدن یک انسان که پس از یک آزمایش برخی مشکلات مانند فشار خون بالا ، چربی، اضافه وزن و غیره خود را نشان می دهد، ولی مدیران این شرکت‌ها به دلایل مختلف درحس کردن یا تشخیص یا حل مشکل خود، دچار ضعف هستند.

 

بعضی از این ضعف ها را به صورت مختصر خدمتتان بیان مینماییم:

 

ضعف در احساس مشکل :

اکثر مدیران درطول زمان مدیریت خود به مشکلات  فروش، بازاریابی ، منابع انسانی و ...شرکت خود، عادت کرده و برایشان عادی شده و به همین دلیل مشکلات را به صورت اساسی حس نمیکنند، ولی مشاور به‌عنوان یک متخصص تازه‌ وارد شده که از بیرون به شرکت نگاه می‌کند دچار این نادیدن‌ها نبوده و سعی میکند با زاویه دید متفاوت تری به پیرامون شرکت بنگرد.

 

ضعف در درک مشکل :

 بسیاری از مدیران به علت تعصبی که نسبت به شرکت خود دارند، در درک مشکلات شرکت خود واقع‌بین نبوده و ناخودآگاه این مشکلات را به روشهای مختلف توجیه کرده یا کم اهمیت می‌بینند. ولی مشاور به‌ عنوان یک متخصص بی‌طرف و بی‌تعصب، دید واقع‌بینانه‌تری دراین مورد دارد و همانند یک پزشک عمل میکند.

 

ضعف در ريشه‌يابي مشکل(عارضه یابی) :

 بسیاری از مدیران، حتی اگرهم مشکلات  شرکت خود راحس کنند، در ریشه‌یابی آن‌ها ضعف دارند. زیرا از درون شرکت به این مشکلات نگاه میکنند. ولی مشاور به‌عنوان یک فرد متخصص از بیرون شرکت مشکلات را دیده و سعی در حل ریشه ای مسائل و مشکلات دارد.در واقع لزوم اقدامات پیشگیرانه و نه اصلاحی که هزینه های اصلاح همیشه بسیار بالاتر از هزینه های پیشگیرانه می باشد.

 

لزوم استفاده از مشاور:

در کل هر سازمانی به مشاور خوب و باتجربه نیاز دارد تا مسائل و مشکلات را شناسایی کرده ، فرصت های بهبود را تشخیص دهد و سازمان را به سمت تعالی پیش ببرد.هیچ مشاوری بدون مشارکت تیم سازمان موفق نخواهد بود و ما در این مسیر به هم افزایی با نیروی انسانی متخصص در سازمان ها معتقد هستیم.

گروه مهندسین مشاور بهسان کیفیت آسیا افتخار دارد در خصوص مشاوره مدیریت ، مشاور امین سازمانتان قرار گیرد تا نام شما در بین سازمان های رقیب شما در جایگاه بلند منطقه ای و جهانی قرار گیرد.

 

ارزش ما در بی طرفی و اعلام موضع شفاف در قبال سازمان ها می باشد . با بیش از 30 کارشناس ارشد و کارشناس باتجربه آماده ایم تا تجربیات خود را در اختیار سازمانهای مختلف با دامنه های کاری متفاوت قرار دهیم.